Reference o firmě JURA dřevostavby s.r.o.
Text toto typu jsem ještě nikdy nepsal. Moc nevím jak na to. Slíbil jsem to však panu Ing.Vašíčkovi, jednateli výše uvedené společnosti, tak to musím splnit. On své sliby také plní.
Víc jak třicet let bydlíme s manželkou v bytovém domě na sídlišti. V okamžiku kdy děti odešli za svými životy, uvažujeme o stavbě vlastního bydlení.
Od začátku jsme uvažovali o dřevostavbě. Studiem a návštěvou různých veletrhů a referenčních staveb jsme dospěli k závěru, že nám dřevostavba vyhovuje. Otázkou bylo kde a s kým. První bod jsme vyřešili brzo, ovšem bez absolutní znalosti stavebních zákonů a jiných pravidel, dle kterých se stavba RD realizuje. Parcela je v lokalitě pro nás přitažlivé, správně orientovaná, mírně svažitá, avšak byla bez sítí a strašně úzká. Nepřicházel v úvahu typový projekt. Renomované stavební firmy republikového, či evropského významu, byly nad naše možnosti, přes všechnu jejich reklamu – dům za cenu bytu. Na internetu jsme našli firmu, která vypadala nadějně do okamžiku, než jsme sdělili své představy a cena domu se přepočítala z reklamy na reálný stav. Po půl roce jsme se rozešli. Tyto bohaté zkušenosti nás stály naštěstí jenom ten čas. Další firma vypadala dobře, byla z regionu a majitel byl přístupný všem našim požadavkům za rozumnou cenu. Navštívili jsme tři jejich stavby v různém stadiu dokončení, vyzpovídali investory, podepsali smlouvu, zaplatili zálohu a půl roku čekali na individuální projekt a stavební povolení. Nic z toho jsme od této firmy neviděli a už také neuvidíme.
Tento dlouhý úvod byl nutný, aby bylo jasné, co pro nás společnost JURA dřevostavby v osobě pana Ing. Vašíčka znamená. Po zpracování projektu a vyřízení stavebního povolení, který pan Ing. Vašíček převzal 27. března 2014 a 28. března téhož roku začal stavět. Dne 4.4. byla hotová základová deska, 10.4. dřevěná konstrukce, 16.4. vnější opláštění, 17.4. dveře, okna a střecha, 22.4. vnitřní izolace, 26.4. parobrzda, 30.4. instalační před stěny, 5.5. vnitřní rozvody vody a kanalizace, 7.5. pochozí půda, montáž nosných prvků a vlastní parobrzdy na stropě, 12.5. blowdoor test, který dopadl výrokem – nízkoenergetický dům. 17.5. elektro rozvody a vnitřní opláštění, 23.5. vylití podlah. Montáž kuchyně jsem objednal na 23. června a nemám strach, že bychom ji posouvali. Pan Vašíček má skvělý tým mladých odborníků, drží slovo, drží kvalitu díla, je přístupný změnám, vše vysvětlí. Dobře se s ním jedná. Na stavbě udrží pořádek v prvoplánovém i přeneseném smyslu. Závěrečné hodnocení ještě neděláme, ale ani toho se nebojím. Vypadá to, že do třetice jsme měli štěstí. Náš vysněný dům stojí.